מחקרים מוכיחים היום, את מה ששותי התה באסיה כבר יודעים מאות שנים. על פי עובדות היסטוריות באסיה ומחקרים חדשים, ידוע היום כי יתרונות של שתיית תה באות לידיי ביטוי בעיקר כאשר שותים שלוש כוסות תה במהלך היום.

יתרונותיהם של מבחר סוגי התה השונים:
- מכילים כמות גדולה של נוגדי חמצון.
- מטפלים ומתחזקים פעילות מערכת העיכול.
- עוזרים לחילוף חומרים בריא וטוב יותר.
- משפרים מידת הויטליות.
- מסייעים בהתמודדות עם מתח, חרדה ונדודי שינה.

מבחר סוגי התה הנפוצים:
כול סוגי התה הירוק, לבן, אולונג ותה שחור מיוצרים מצמח אחד הנקרא "קמליה סינית"
(Camellia Sinensis). סוגי תה אלו נבדלים בתהליכי העיבוד השונים שהם עוברים.

תה ירוק
מופק מעלי צמח הקמליה. תה ירוק אינו עובר תהליך תסיסה, אלא תהליך ריכוך בעזרת הקיטור /חימום. התה הירוק הסיני הגיע ליפן לפני כ-1000 שנה, ולפני כ-250 שנה הפך למשקה העממי. ההבדל בין התה היפני לסיני הוא בשלב האידוי שבייצור, המשפיע על הטעם. שני סוגי תה ירוק יפנים פופולאריים במיוחד הם הסנצ'ה והבנצ'ה. תה סנצ'ה מפיקים מעליי הצמח הצעירים, מה שגורם לתה להיות עשיר יותר נוגדי חמצון. תה בנצ'ה מפיקים מעליי הצמח היותר בוגרים, יותר קרובים לקרקע ולכן יש בהם יותר מינרלים. הבנצ'ה מכיל פחות קפאין ולכן נחשב לתה הערב ביפן.
מחקרים רבים מוכיחים שתה ירוק מסייע בהפחתת הסיכון לחלות בסרטן, מחלות לב, הסתיידות עורקים וטרשת. עלי התה הירוק מהווים מקור עשיר בנוגדי חמצון (כמו בתה אדום), המסיעים במניעת הפעילות המזיקה של הרדיקלים החופשיים, ובכך מונעים התפתחות של מחלות קשות.

תה לבן
מופק מעלי צמח הקמליה. מקורו של התה הלבן מסין. בעבר היה נהוג להגיש אותו כמס לקיסר, והיה נחשב לסוג תה נדיר ביותר.
הצמח נקטף כשיש עליו פלומה לבנה, וכך קיבל את שמו. נדרשים קוטפים מיומנים לקטיפה זו, ולכן אופן הייצור יקר יותר. שלבי ייצור התה לבן: קטיפה, ייבוש, כמישה קצרה ולבסוף אין גלילה של העלים (לכן סיביה נפוחים יותר). לעומת שאר התה שמגיע מצמח הקמליה, התה הלבן עובר הכי פחות תהליכי עיבוד מרגע קטיפתו ויבושו.
תה לבן מכיל את אותם איכויות של תה ירוק, עם כמה יתרונות נוספים: הוא מכיל את הכמות הגדולה ביותר (מכל סוגי התה) של נוגדי חמצון, מינון הקפאין נמוך יותר והוא פחות מריר מהתה הירוק.

תה שחור
מופק מעלי צמח הקמליה. זהו סוג התה הנפוץ ביותר בעולם (בעיקר במדינות המערב), הנקרא גם "תה רגיל". תה שחור, שיוצר את טעמו וצבעו (אדום-חום-שחור) החזק. כמו כל סוגי התה שמקורם בצמח קמליה, תה שחור הוא מקור עשיר בנוגדי חמצון (פחות מתה אדום, ירוק, אולונג ולבן). בנוסף מכיל תה זה כמות גדולה יותר של קפאין היכול להשתוות לחצי כוס קפה (כ 60 מ"ג קפאין).

תה אולונג
מופק מעלי צמח הקמליה. תה סיני זה, הוא הנפוץ והפופולארי ביותר בסין, אך נפוץ הרבה פחות בישראל ובמערב. בתכונותיו דומה לתה ירוק ולתה שחור.
במרכז הרי טאיוואן מייצרים את תה האולונג הנחשב ביותר.

תה אדום (Roy Bush)
מקור עשיר בנוגדי חמצון (כמו התה ירוק). מקורו ומיקומו העיקרי לגידול הוא בקייפ טאוון בדרום אפריקה. בדרום אפריקה שם הצמח הוא "רוי בוש" – השיח האדום. במשך מאות שנים הבושמנים השבטיים בדרום אפריקה נהגו לשתות תה זה. במאות ה- 18 וה- 19 המתיישבים ההולנדים התחילו לשתות את התה, מה שהפך להיות המשקה הלאומי של דרום אפריקה.
בסוף המאה ה-19 אדם בשם בנימין גינזבורג התחיל לשווק את התה האדום. עד לפני 10 שנים לא נקנה דבר מדרום אפריקה (עקב חרם). היום כל התה האדום שבעולם נקנה מדרום אפריקה.

יתרונות התה האדום:
- מקור עשיר בנוגדי חמצון, סידן, ברזל ואשלגן.
- אינו מכיל קפאין
- טעמו פחות מריר מתה שחור
- מהווה תחליף מושלם לתה רגיל (ניתן לשתות נקי, להוסיף חלב וצמחי מרפא).
- תכונות מרפא : הקלה על מצבי מתח, כאבי בטן, צרבות, בחילה, שלשולים, עצירות וכאבי מחזור.
- בדרום אפריקה נותנים את התה לתינוקות (להקלה על גזים), ילדים, נשים בהריון ולנשים מניקות.

הנחיות אחסון:
אין לאחסן צמחי מרפא בכליי מתכת.
יש לאחסן צמחי מרפא הרחק מאור השמש ומלחות.

הכנה נכונה של סוגי התה השונים:
תה ירוק ותה לבן: להביא את מים לרתיחה, לקרר כדקה ולחלוט כ 5-7 דקות.
תה שחור ותה אולונג: להביא את המים לרתיחה, לקרר כדקה ולחלוט כ 3-5 דקות.
תה אדום: להביא את המים לרתיחה עם צמח הרויבוס. ניתן לבשל את הרוייבוס עד 10 דקות על מנת להפיק ממנו את מירב יתרונותיו.
תה פירות: להביא את המים לרתיחה ולחלוט כ 3-5 דקות.
תה צמחי מרפא: להביא את המים לרתיחה ולחלוט כ 5-10 דקות.

ההבדל בין תה לצמחי מרפא:
התה הוא משקה מצמח אחד או מבחר של צמחים. סוגי התה השונים בדרך כלל מכילים קפאין.
חליטת צמחים היא משקה למטרות טיפול, מניעה או כתחליף לשתייה חמה שאינה מכילה קפאין. חשוב לבחור את צמחי המרפא בהתאם לתכונותיו של הצמח, על פי מצבו הגופני הכללי של האדם ו/או על פי אבחון הבעיה שבה רוצים לטפל.

ברשת "אניס" קיים מגוון רחב ואיכותי של תה וחליטות צמחים, בתפזורת ובתיונים מהחברות הבאות:

אוצ'ה
אוצ'ה מלקטת מרחבי העולם חליטות תה אקזוטיות המכילות צמחים, פרחים, פירות ותבלינים, בדגש על חומרי גלם טבעיים ואיכותיים, שילובי טעם מקוריים וערך מוסף בריאותי. כל חליטה של אוצ'ה היא יצירת אומנות קטנה, פרי עבודתם של טועמי התה המובילים בעולם. התה מיוצר בשיטות ייצור מסורתיות וטבעיות. להבדיל מתה רגיל, הקטיף הוא ידני ולא מכני, וגם הייצור ברובו מתבצע בעבודה ידנית. אוצ'ה היתה הראשונה לחשוף את הקהל הישראלי לחליטות תה פרימיום, בדומה לתהליך שחל בארץ למוצרי גורמה כמו יין, שוקולד, קפה ושמן זית.

תה סרמוני - תערובות תה ייחודיות באיכות מעולה
מבחר של סוגי חליטות בתערובות תה איכותיים מעלים שלמים. תערובות התה ארוזים בשקיקים חדשניים וייחודים השומרים על איכות הצמחים והחליטה. מומלץ לחלוט כל שקיק בכוס של 200-250 מ"ל.

תה לונדון
חליטות הצמחים והפירות של לונדון מצטיינות בטכנולוגיה ייחודית שפותחה בשווייץ במיוחד עבורן.
טכנולוגיה זו מאפשרת את השימוש במיץ פירות טבעי אמיתי בטכניקה של הזרקה הכולאת את המיץ הטבעי בחליטה ומבטיחה ארומה עשירה בטעם טבעי אמיתי שאין דומה לו. ארומה נפלאה, במגוון טעמים ייחודיים: לימון, תפוז, קמומיל, מנטה, אפרסק, פטל, תות וניל, תפוח קינמון, אוכמניות, ג'ינג'ר ולימון, דומדמניות ופקעות ורדים. בנוסף - תה ירוק במגוון של חמישה טעמים: תה ירוק פטל, תה ירוק תפוז, תה ירוק אפרסק, תה ירוק אוכמניות ותה יסמין.
ההכנה פשוטה- להניח בכוס ,למזוג מים רותחים ולחכות כ- 5 דקות. ניתן להוסיף קוביות קרח ולהנות מתה קר איכותי.
ללא קפאין חומרים משמרים.

ד"ר סטיוארט
לד"ר סטיוארט ישנו מגוון רחב של חליטות צמחים ופירות, המבוססות על תמציות פירות, צמחים, פרחים ותבלינים טבעיים, הידועים בערכם הבריאותי וסגולות הריפוי שלהם. חליטות אלו אינן מכילות עלי תה ולכן הן נטולות קפאין.
ניתן לשתות את החליטות קרות, הצבעוניות היפה והטעמים המרעננים של חליטות ד"ר סטיוארט מתאימים מאד לשתייה בימות הקיץ החמים.
מגוון החליטות: חמוציות ופטל, תפוח וג'ינג'ר, קמומיל, סרפד, שומר, צ'אי ותה ירוק, מנטה.

תה טווינינג
לחברת טווינינג מגוון רחב של תה וחליטות צמחים מזה כ- 300 שנה. טווינינג היא בין החברות הבודדות אשר מייצרת תה רגיל ללא קפאין. ייחודה הוא בכך שקיים אצלה מגוון של סוגי תה מסוג קמליה סיננזיס, אשר נבדלים זה מזה בתהליך הייצור שלהם, ונבחרים בקפידה ממקומות שונים בעולם.

תה סלסטיאל
סלסטיאל יוצרים תערובות תה טבעיות, תוך מתן דגש על הזנת הגוף והנפש של האדם.
תערובות התה באיכות מעולה, איכות הצמחים גבוהה והטעם משובח.
סדרת התה של סלסטיאל מורכבת מתערובות המבוססות על : תה ירוק, תה לבן, צמחי מרפא, רויבוס (תה אדום) ותה שחור.

Go to top